בריאות ומשפחה

צנצנת ההצלחות שלי

בצנצנת זו, כל מה שצריך לעשות זה פשוט להכניס פתק אחד בכל יום, ובו רשום משהו אחד שהצלחת בו, ובזכות מה או מי התאפשר לך להצליח בו (תכונה שעזרה לי, מישהו שעזר לי, כח שתמך בי). דבר אחד שהלך לך טוב!

לא צריך להשקיע יותר מדקה ביום – אבל כן חשוב להתמיד! לרשום לעצמך הצלחה אחת יום אחרי יום תוך זמן קצר – תהיה לך צנצנת מלאה בהצלחות. זה ויזואלי, זה מוחשי, זה אמיתי, זה שלך!

ואז, בשעת הצורך (עצב, משבר, דכדוך, תחושה של חוסר מסוגלות), אפשר לקחת את הצנצנת, לשלוף ממנה את הפתקים, לפתוח ולקרוא ופשוט להיזכר בהצלחות! זה ממלא, זה מרגש , זה מעודד ומחזק. אז קדימה… צאו לדרך !

קחו לכם צנצנת ופתקים ותתחילו לכתוב. 🙂

המלצות לשדרוג לעבודה עם ילדים:

פתקים מרובעים בצבע אחיד, מוכנים במקום קבוע ליד הצנצנת.

אפשר להוסיף פתקים בצבע שונה עבור ההורים, שיוכלו להעצים גם הם בכל יום את הילד/ה בהצלחה שהם חוו מהזוית שלהם. ולהכניס לאותה צנצנת.

זה מלמד מחויבות, התמדה וראיית האחר. ובעיקר – וגם בימים קשים ומאתגרים – המחויבות לחפש ולמצוא הצלחה, אפילו הכי קטנה, משנה מיד את התחושה ואת זווית הראיה .

Summary

בצנצנת ההצלחות נרשום לילד הצלחה אחת יום אחרי יום,  כך תוך זמן קצר – תהיה לו צנצנת מלאה בהצלחות.

ואז, בשעת הצורך (עצב, משבר, דכדוך, תחושה של חוסר מסוגלות), אפשר לקחת את הצנצנת, לשלוף ממנה את הפתקים, לפתוח ולקרוא ופשוט להיזכר בהצלחות! זה ממלא, זה מרגש , זה מעודד ומחזק.

השאירי תגובה