בשבילך מאמי

מה ההבדל בין בגד חברה לבגד אירוע? עם דלית גודיס

נכתב על ידי דלית גודיס

שלום, שמי דלית גודיס.

אני מעצבת אופנה ויועצת תדמית, בת 58, נשואה + 2 בנות וסבתא לארבעה נכדים.

לפני שנתיים, פרשתי לפנסיה מוקדמת, לאחר 35 שנות עבודה כיועצת השקעות בבנק. בשנים האחרונות, ובמהלך עבודתי בבנק, לא מצאתי לעצמי בגדים שמתאימים למבנה גופי המשתנה ולכן, החלטתי ללמוד תפירה ולתפור את בגדי לעצמי.

זה הדליק אצלי איזה ניצוץ. מצאתי עצמי חוזרת לגיל 7, אז עיצבתי את בגדיי לעצמי ואימא שלי נהגה לתפור לי אותם, אלא שהפעם תפרתי אותם בעצמי. משם המשכתי ללימודי עיצוב אופנה בסטודיו 6B. את התשוקה והחלום שלי לעיצוב אופנה החלטתי להפוך לעסק ושנה לאחר פרישתי מהעבודה הקמתי מותג אופנה, הנושא את שמי.

הבגדים שאני מעצבת מיועדים בעיקר, אבל לא רק, לנשים עובדות שצריכות בגדים ייצוגיים ונוחים לעבודה, מבדים איכותיים ונעימים שלא זקוקים לגיהוץ.

מה בעצם ההבדל בין בגד לעבודה לבגד לאירוע אחר ?

כולנו (הנשים) מצויות במספר סטטוסים חברתיים. אנחנו גם נשים, גם חברות, גם בנות זוג, גם אימהות עובדות, גם מנהלות וכו’. בכל סטטוס חברתי בו הננו מצויות אנו רוצות לשדר משהו אחר. כך למשל- כשאנחנו יוצאות לפגישה עם בן זוג (דייט) אנחנו רוצות לשדר נשיות, סקסיות, רכות, ייחודיות וכו’…

כאמהות, אנחנו רוצות לשדר רגישות, חום, הכלה וביטחון. כנשים עובדות, אנחנו רוצות לשדר אמינות, מקצועיות, יצירתיות ותעוזה. וככל שמדובר בנשים עובדות יש גם חשיבות לתחום העבודה. יש מקומות עבודה שחשוב לנו לשדר בהם פתיחות. לעומת זאת, יש מקומות עבודה שאנחנו רוצות לשדר ריחוק. ולכן – לבחירת הבגד והתאמתו לאירוע זה או אחר יש חשיבות מרובה והשאלה שנשאלת היא: באיזה אירוע מדובר ואיך אנחנו רוצות להיראות בעיני המתבונן/ת בנו.

בחירת בגד מותאם לעבודה שונה בתכלית מבחירת בגד לאירוע אחר. הצבעים שונים, הגזרות שונות ומרקם הבדים שונה. אז לפני שאת קונה בגד כדאי לך לחשוב – לאיזה אירוע ? מה אני רוצה לשדר ? ובפעם הבאה נדבר על איך לבחור בגדים…

השאירי תגובה